Hızlı Cevap: Kyk Beslenme Yardımı Nasıl Alınır?

KYK Barınma yardımı ne kadar?

Yurtlarımızda barınan öğrencilere yapılan günlük beslenme yardımı; 2020-2021 öğretim dönemi için 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren sabah kahvaltısı yardımı 5,00 TL, akşam yemeği yardımı ise 11,00 TL olmak üzere toplam 16,00 TL olarak uygulanmaktadır.

KYK yurdunda yemek dahil mi?

Öğrencilere yemekler çoktan seçmeli olarak verilmektedir. Yurt yemekhanelerinden yararlanan öğrencilere beslenme yardımı da yapılıyor. Öğrencilere günlük sabah kahvaltısı için 6, akşam yemeği için de 13 TL olmak üzere toplam 19 TL beslenme yardımı yapılıyor.

KYK Yurtlarda kaç öğün yemek verilir?

KYK yurduna kayıt olmaya hak kazanan öğrencilere haftanın 7 günü günde iki öğün yemek verilir. Öğrencilere sunulan fiş miktarı ile öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini yiyebilir. 2021 KYK yurtlarında yemek fişi ne kadar?

KYK Yurt ücretli mi?

KYK yurt ücretleri aylık olarak tahsil ediliyor. Kayıtlarda kayıt gününün de ücreti alınıyor. Kayıt sildirmelerde ise işlem gününden sonraki günlerin ücreti iade ediliyor. Yurt ücretleri en geç takip eden ayın onu saat 23.59’a kadar banka aracılığıyla ödenebiliyor.

KYK yurdunda ütü var mı?

Her odada banyo, buzdolabı, çalışma masası ve kıyafet dolabı yer alıyor. Yurtlarda ortak kullanımda çamaşır makineleri ve ütü odaları da bulunuyor. Ayrıca öğrencilere ücretsiz kablosuz internet, 24 saat sıcak su gibi olanaklar da sağlanıyor.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Çocuğa Beslenme Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

KYK depozito ücreti ne kadar?

Öğrencilerin zamanında ödemedikleri yurt ücretleri ya da yurtta yapacakları zarar karşısında ödeyecekleri güvence bedeli bir diğer adıyla öğrenciden alınan Depozito ise en düşük yurt modelinde 224 TL’den 273 TL’ye yükseldi. 2020 yılı Kyk Yurt güvence bedeli yani Kyk Depozito bedeli 273 TL olarak belirlenmiş oldu.

KYK yurtlarında misafir olarak kalınır mı?

Öğrenciler KYK yurtlarına yerleşebilmek için 1 aylık depozito da ödüyorlar. KYK yurtlarında misafir öğrenci ücreti ise kalındığı ay kadar ödenecek. 2 ay kalınırsa 600 ve 1000 TL arası bir ücret ödenecek.

KYK Yurt odaları kaç kişilik?

Şu an KYK yurt odaları 2, 3, 4, 5, 6, 8, 12 kişilik olarak hizmet veriyor. Öğrenciler, KYK yurt başvurusu yaparken kaç kişilik odalarda kalacağını seçemiyor. Örgün ve ikinci öğretim öğrencileri ile birlikte yabancı öğrencilerle aynı odalarda kalınıyor.

KYK Yurt odalarında neler var?

Odalarda çalışma masası, kitaplık, odaların büyüklüğüne göre ranzalı veya bazalı yatak sistemi bulunmaktadır. Kimi yurtlarda tuvalet ve banyo oda içinde yer alırken kimi yurtlarda da katlarda ortak kullanımdadır. KYK yurtlarında her odada mini buzdolabı bulunmaktadır.

Devlet yurdunda yemek veriliyor mu?

KYK yurtlarında barınan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve ucuz beslenebilmeleri için lokanta-kantin hizmet yerleri bulunmaktadır. Öğrencilere günlük sabah kahvaltısı için 6, akşam yemeği için de 13 TL olmak üzere toplam 19 TL beslenme yardımı yapılıyor.

Devlet yurtlarında kimler kalabilir?

Anne ve babası vefat etmiş olan yirmi beş yaşını geçmemiş öğrenciler, Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde barınarak tamamlayanlar, Devlet koruması altında olanlar, Bakanlık yurtlarında ücretsiz barınma hakkına sahiptir.

KYK Yurdu hangi durumlarda çıkmaz?

Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Beslenme Ve Diyetisyenlik Hangi Üniversitelerde Var?

Özel yurt ücretleri ne kadar?

Özel kız öğrenci yurtları 900 TL ile 2500 TL arasında olacaktır. Öğrenci yurdu vakıf özellikli yurtların 800 TL ile 1500 TL arasında, Rezidans kız öğrenci yurtları için 1400 TL ile 3000 TL arasında, Apartlar için hizmet özelliklerine göre 900 TL ile 1800 TL arasında olacak.

Kyklar acik mi?

Yurtlar genel itibariyle 15 tatilde ve 3 aylık yaz tatili döneminde açıktır. Koronavirüs salgını dolayısıyla geçtiğimiz yıl bir çok KYK yurdu temaslı hastalara ayrılmıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *