Beslenme Dostu Okul Projesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Beslenme Dostu Okul Projesi Nedir?

Okul çağındaki çocuklara eğitim sistemi içinde sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam bilinci kazandırılarak çocuk ve yetişkinlerde obezitenin ve bundan kaynaklı metabolik sendromların engellenmesi sureti ile halk sağlığını güvence altına almak.

Beslenme Dostu Okul Projesi hangi bakanlıklar?

Avrupa bölgesindeki 17 ülkenin dahil olduğu Dünya Sağlık Örgütü’nün Beslenme Dostu Okullar Girişimi T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile T.C. Sağlık Bakanlığı arasında 21.01.2010 tarihinde imzalanan protokol ile ülkemizde başlatılmıştır.

Beslenme Dostu Okul Sertifikası kaç yıl geçerli?

3. EK-5’te yer alan Beslenme Dostu Okul sertifikası Halk Sağlığı Müdürlüğünce basılarak Halk Sağlığı Müdürü ve Millî Eğitim Müdürü tarafından imzalanmasının ardından İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından okula teslim edilir. Sertifika, düzenleme tarihinden itibaren 3 (üç) yıl geçerlidir.

Beyaz Bayrak Projesi ne demek?

Beyaz Bayrak, SAĞLIK ve MİLLİ EĞİTİM Bakanlıkları tarafından, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi amacıyla yürütülen proje çerçevesinde, temizlik açısından 100 üzerinden 90 alan okullarına beyaz bayrak verilmektedir.

Beyaz Bayrak Projesi Türkiye’de hangi amaçla hayata geçirilmiştir?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla 03.08.2006 tarihinde Sağlık Bakanlığı ile Mili Eğitim Bakanlığı

Beyaz Bayrak başvuru nasıl yapılır?

Müracaat eden okullar protokol kapsamında belirlenen kriterlere göre denetlenmekte, denetlenen okullardan, 100 puan üzerinden 90 ve üzeri puan alan okullara, üç yıl için geçerli olan ve okul sağlığını ve temizliğini simgeleyen “Sertifika”, “ Beyaz Bayrak ” ve “Pirinç Levha” verilmektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Beslenme Ve Diyetetik Mezunu Ne Iş Yapar?

Denizde beyaz bayrak ne demek?

Sarı Kırmızı Plaj Bayrağı: Cankurtaranın görevinin başında olduğunu ve denize girebileceğinizi göstermektedir. Genelde rüzgarlı ve denizin dalgalı olduğu yerlerde kullanılır. Siyah Beyaz Plaj Bayrağı: Bu bayrak ise su sporları alanı olduğunu ve yüzmenin yasak olduğunu gösterir.

Beyaz bayrak Projesi devam ediyor mu?

Süresi dolan “ Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” 03.08.2010 tarihinde ve 2015 tarihlerinde yeniden güncellenmiş ve 4 yıl süreyle uygulanmasına devam edilmektedir.

Beyaz bayrak ulusal proje midir?

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 03.08.2006 tarihinde imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen bir projedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *